و اگر در آنچه بر تو نازل كرده‌ايم ترديد دارى، از آنها كه كتابهای پيش از تو را مى‌خوانند سؤال كن... ﴿سوره يونس: آیۀ ٩٤﴾

به پرسش و پاسخ از قرآن، انجیل و تورات خوش آمدید!

برای شرکت در پرسش و پاسخ ها از طریق گزینۀ عضویت در بالای سایت ثبت نام فرمایید. مطالعۀ قوانین سایت را فراموش ننمایید. با تشکر!

آیا کتاب یوشع بر خود یوشع نازل شده است؟

+2 امتیاز

بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام در فصل چهارم کتاب یوشع میخوانیم:

9  و یوشع‌ در وسط‌ اُرْدُن‌، در جایی‌ كه‌ پایهای‌ كاهنانی‌ كه‌ تابوت‌ عهد را برداشته‌ بودند، ایستاده‌ بود، دوازده‌ سنگ‌ نصب‌ كرد و در آنجا تا امروز هست‌.

 

اگر این کتاب بر یوشع نازل شده چرا کلمه ی تا امروز در آیه وجود دارد؟

با تشکر.

سوال شده اسفند 13, 1393 در تورات و عهدعتیق بوسیله ی hamishebahar

1 پاسخ

+2 امتیاز

بسیاری از کتب عهدعتیق و انجیل با توجه به محتوای آیات مشخصا پس از نبی مذکور در آن کتابت شده اند. این در حالیست که تعداد انبیاء بنی اسرائیل نیز "بسیار" بوده، بطوریکه تنها در یک مورد داریم:

واخاب عوبدیا را که ناظر خانه او بود، احضار نمود و عوبدیا از خداوند بسیار می‌ترسید. و هنگامی که ایزابل انبیای خداوند را هلاک می‌ساخت، عوبدیا صد نفر از انبیا را گرفته، ایشان را پنجاه پنجاه در مغاره پنهان کرد و ایشان را به نان و آب پرورد (صحیفه اول پادشاهان فصل 18 آیه 4)

بنابراین با توجه به حضور مستمر پیامبران در بین بنی اسرائیل، دیگر اشخاص یا شخص پیامبر دارای اهمیت نیست. بلکه مهم آن است که بما انزل الله، تحت نظارت الله جمع آوری می گردد، حال چه بوسیله یک نبی یا حتی چند نبی باشد: 

إِنَّ عَلَيْنَا جَمْعَهُ وَقُرْآنَهُ ﴿القيامة: ١٧﴾

هر آینه بر ماست جمع آوری آن و قرآن نمودن آن

لذا واژۀ "امروز" به زمانی اشاره دارد که بماانزل الله تحت نظارت الله، در آن موعد جمع آوری شده است. همانطور که در انجیل که پس از صعود مسیح جمع آوری شده مکتوب است که:

ایشان پول را گرفته، چنانکه تعلیم یافتند کردند و این سخن تا امروز در میان یهود منتشر است (انجیل صحیفه متی فصل 28 آیه 15) 

پاسخ داده شده اسفند 13, 1393 بوسیله ی admin
...