و اگر در آنچه بر تو نازل كرده‌ايم ترديد دارى، از آنها كه كتابهای پيش از تو را مى‌خوانند سؤال كن... ﴿سوره يونس: آیۀ ٩٤﴾

به پرسش و پاسخ از قرآن، انجیل و تورات خوش آمدید!

برای شرکت در پرسش و پاسخ ها از طریق گزینۀ عضویت در بالای سایت ثبت نام فرمایید. مطالعۀ قوانین سایت را فراموش ننمایید. با تشکر!

دوازده رئیس یا سر کرده از نسل اسماعیل چه کسانی هستند ؟

+3 امتیاز

درکتاب پیدایش فصل 17 ایه 20 اشاره شده است که ازنسل اسماعیل 12 رئیس و سر کرده به وجود خواهد امد . منظور از این افراد چه کسانی هستند ؟

و اما در خصوص اسماعیل، تو را اجابت فرمودم. اینک او را برکت داده، بارور گردانم، و او را بسیار کثیر گردانم. دوازده رئیس از وی پدید آیند، و امتی عظیم ازوی بوجود آورم (تورات صحیفه پیدایش فصل 17 آیه 20)

سوال شده مهر 4, 1396 در تورات و عهدعتیق بوسیله ی paeez80

1 پاسخ

0 امتیاز

آیات فصل 25 از صحیفه پیدایش تورات مقدس به این دوازده امیر یا رئیس و محل زندگی ایشان به صراحت اشاره فرموده است:

این است پیدایش اسماعیل بن ابراهیم، که هاجر مصری، کنیز ساره، برای ابراهیم زایید. 13 و این است نامهای پسران اسماعیل، موافق اسمهای ایشان به حسب پیدایش ایشان. نخست زاده اسماعیل، نبایوت، و قیدار و ادبیل ومبسام. 14 و مشماع و دومه و مسا 15 و حدار وتیما و یطور و نافیش و قدمه. 16 اینانند پسران اسماعیل، و این است نامهای ایشان در بلدان وحله های ایشان، دوازده امیر، حسب قبایل ایشان. 17 و مدت زندگانی اسماعیل، صد و سی و هفت سال بود، که جان را سپرده، بمرد. و به قوم خود ملحق گشت. 18 و ایشان از حویله تا شور، که مقابل مصر، به سمت آشور واقع است، ساکن بودند. و نصیب او در مقابل همه برادران او افتاد. (تورات صحیفه پیدایش فصل 25 آیات 12 الی 18)

 

پاسخ داده شده مهر 4, 1396 بوسیله ی admin
...