و اگر در آنچه بر تو نازل كرده‌ايم ترديد دارى، از آنها كه كتابهای پيش از تو را مى‌خوانند سؤال كن... ﴿سوره يونس: آیۀ ٩٤﴾

به پرسش و پاسخ از قرآن، انجیل و تورات خوش آمدید!

برای شرکت در پرسش و پاسخ ها از طریق گزینۀ عضویت در بالای سایت ثبت نام فرمایید. مطالعۀ قوانین سایت را فراموش ننمایید. با تشکر!

اهداف و قوانین سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

به سایت پرسش و پاسخ از قرآن و کتب من قبل خوش آمدید! منظور از کتب من قبل، تورات، صحف انبیاء بنی اسرائیل و چهار صحیفه انجیل می باشد.

هدف سایت:

ایجاد درگاهی معتبر و بی طرف که پاسخگوی پرسش های کاربران پیرامون قرآن و کتب من قبل (یعنی تورات، صحف انبیاء، چهار صحیفۀ انجیل) باشد یا بر تطابق پاسخها و گفتگوهای جاری با آیات کتب نازل شده از سوی الله نظارت نماید.

نقشۀ راه :

کاربران و مدیران سایت با استناد به آیات تورات و عهدعتیق، انجیل و قرآن به پرسشگران پاسخ می دهند یا پاسخ های مرتبط را با استناد به آیات تصحیح می نمایند.

قوانین سایت:

1) این سایت جهت فهم و تفهیم دین اسلام بر اساس پرسش و پاسخ از قرآن و کتب من قبل (یعنی تورات، صحف انبیاء، چهار صحیفۀ انجیل) تاسیس شده است، لذا خواهشمندیم که صرفا با استناد به آیات قرآن و کتب من قبل به بحث و تبادل نظر بپردازید.

2) سوالات یا پاسخهایی که بجای استناد به آیات کتب، از روایات، احادیث، تاریخ، شان نزول، یا صغری کبری چینی عقلی استفاده کنند، پس از اخطار، توسط مدیر حذف خواهند شد.

3) بانک سوالات و پاسخهای قرآن و کتب من قبل، محلی برای طرح دعواهای تاریخی شیعه و سنی یا یهود و نصارا نیست و پست هایی که در این راستا ارسال شوند، بلافاصله حذف خواهند شد.

4) سیاق گفتگوها در سایت باید بر مبنای نگاه همه جانبه به آیات قرآن و کتب من قبل استوار باشد و لذا خواهشمندیم که کاربران محترم آیات را در انزوا بررسی نفرمایند.

5) کاربرانی که القاب یا انگ هایی مانند (وهابی، یهودی، صهیونیست، منافق، مزدور ... ) را به دیگر کاربران نسبت دهند، بلافاصله معلق می گردند.

تذکر: مقررات فوق مبنای عمومی بحث ها و گفتگوهاست، لذا در صورت مشاهدۀ دیگر انواع اخلالها در گفتگوهای سایت، مدیریت در تعلیق کاربر خاطی مختار می باشد.

تلاش ما بر این است تا محیطی امن و کاربردی برای پژوهشگران و محققین قرآن و کتب من قبل فراهم آید تا بدور از هرگونه سانسور، آیات قرآن و کتب من قبل مورد مطالعه و بررسی قرار گیرند. ان شاءالله

... این لیست به مرور بروزرسانی می گردد. راهنمای طرح پرسش و پاسخ در سایت:

نکات مهم در طرح پرسش ها

  1. حتی الامکان قبل از طرح سوال، سایت را جستجو کنید. شاید سوال مد نظر شما قبلا پاسخ داده شده باشد. 
  2. هر پرسش باید شفاف باشد. شفافیت سوال به معنای رُک بودن و قابل تشخیص بودن موضوع پرسش برای همگان است.
  3. هر پرسش باید محدود باشد. محدود بودن سوال به معنای گسترده نبودن دایره سوال است. مثلا برای پاسخ به برخی سوال ها باید مبانی و مقدمات بسیاری طرح شود بطوریکه حجم پاسخ ممکن است به چندین صفحه برسد. چنین سوالاتی اصلن مطلوب نیستند. پیشنهاد ما این است که اینگونه سوالات "خرد" شده و بسان مجموعه ای از چندین سوال کوچک طرح شوند بطوریکه در ابتدا مبانی و مقدمات در قالب سوال طرح گردند و سپس مسائل مافوق آن در قالب سوال های متعدد، پله به پله طرح شده و پاسخ داده شوند. برای مشاهده یک نمونه می توانید به دسته بندی قرآن/اوقات صلات مراجعه نمایید.
  4. از طرح نتیجه گیری در پرسش خودداری کنید. (اگر پاسخ را می دانید پس چرا در متن سوال نتیجه گیری انجام می دهید؟... مثلا پرسشگری در متن سوال اینگونه عنوان می کند: پس قرآن صد در صد و قطعا با تورات در تناقض است!!). چنین سوالاتی مطلوب نیستند.

نکات مهم در طرح پاسخ ها

  1. هر پاسخ صرفا باید موضوع خاص سوال را جواب دهد. از طرح جواب های کلی و عمومی که حول و حوش موضوع سوال است و به اصل سوال جواب نمی دهد، خودداری کنید.
  2. پاسخ ها باید روان و قابل درک برای افرادی باشد که صرفا سواد خواندن و نوشتن دارند.

نکات مهم در طرح دیدگاه ها

  1. بخش دیدگاه موجود ذیل هر جواب، صرفا باید در خصوص آن پاسخ خاص باشد.
  2. از طرح سوال در بخش دیدگاه ها خودداری فرمایید.
  3. اگر پاسخی، برای شما سوال جدیدی را ایجاد کرده می توانید با استفاده از گزینه "پرسیدن سوال مشابه" که ذیل هر پاسخ قرار دارد، نسبت به طرح سوالی که مرتبط با پاسخ است اقدام کنید.

 

توجه: این سایت 100% و فقط با پول شخصی (که در بیشتر موارد به سختی به کف آمده) مدیریت می شود. متولیان سایت حتی یک دو ریالی از بیت المال را صرف هیچ بخشی از این سایت نکرده اند!! و هیچ مبلغی را از هیچ کشور، نهاد، سازمان، گروه یا شخصی بعنوان اعانه نپذیرفته و نمی پذیرند. باشد که استقلال سایت باقی باشد. ان شاءالله.

...