و اگر در آنچه بر تو نازل كرده‌ايم ترديد دارى، از آنها كه كتابهای پيش از تو را مى‌خوانند سؤال كن... ﴿سوره يونس: آیۀ ٩٤﴾

به پرسش و پاسخ از قرآن، انجیل و تورات خوش آمدید!

برای شرکت در پرسش و پاسخ ها از طریق گزینۀ عضویت در بالای سایت ثبت نام فرمایید. مطالعۀ قوانین سایت را فراموش ننمایید. با تشکر!

تکلیف زنان مسلمان در بهشت چیست ؟

+2 امتیاز
تکلیف زنان مسلمان در بهشت چیست؟ برای خیلی ها جای سوال است که چرا در قرآن و اسلام از سرنوشت زنانی مسلمانی که به بهشت میروند سخنی به میان نیامده است!( مانند مردان ) علاوه بر ویژگی های عمومی بهشت . زنان مومنه ای که به بهشت میروند در آنجا قرار است چکار کنند؟ هیچ عقل سالمی نمی پذیرد که زنان مسلمان در این دنیا با تقوا وپاکدامن باشند به این خاطر که در آتش جهنم نسوزند وبعد به بهشت بروند در قرآن بارها اعلام شده در دنیای پس از مرگ ودر بهشت به مردان حوری های با کره وغلمان ارائه میشود آیا در بهشت به زنان مومنه هم تعدادی زیادی مردان قوی هیکل وبا اندام درشت ارائه میشود؟
سوال شده آبان 29, 1397 در عمومی بوسیله ی paeez80 (1,890 امتیاز)

1 پاسخ

+1 امتیاز

سلام ... آنچه که برداشت بنده بوده از کلام وحی چه در مورد دستورات و قوانین دینی و چه در مورد وعده های بهشتی این است که الله متعال بیش از هرچیز تأمین دغدغه های مد نظر زن و مرد رو در دستیابی به یک زندگیه زیبا و توام با آرامش و رفاه را در دنیا و آخرت در نظر گرفته است .

مثلا در مورد دستورات دینی همانطور که می دانید اکثر دغدغه های خانم ها به شکل مستقیم یا غیر مستقیم با تامین مخارج زندگی تأمین می شود در نتیجه پروردگار بشکلی احکام مربوط به اجرای دستورات الهی را تنظیم می کند که زن و مرد متقابلا با پیاده سازی آنها در زندگی مشترکشان بتوانند دغدغه های یکدیگر را به نحوی صحیح پاسخ بدهند !

در مورد وعدهای بهشت غیر از بقول شما نعمتهای عمومی بهشت و اینکه زن و مرد هر دو از نعمت داشتن ازواج مطهر برخوردارند ، در آیه ۳۳ سوره نباء می فرماید : وَكَوَاعِبَ أَتْرَابًا

در ترجمه ی این آیه عبارتهای مختلفی بکار می برند از جمله حوریانی بسیار جوان و هم سن سال یا مثلا دخترانی نازپستان یا همنشین و ...

بنظرم می آید این آیه بیش از اینکه وعده ای برای تطمیع مردان بهشتی باشد اشاره به باقی ماندن زنان بهشتی در سنین طراوت و شادابی و زیبایی دارد که البته این هم از مهمترین دغدغه های زنان بشمار می آید!

پاسخ داده شده 17 دی 1397 بوسیله ی soroormz (1,080 امتیاز)
خیلی ممنون من قانع نشدم ... چون تصور من این است که در بهشت قرار نیست زنان تحت سلطه هیچ مردی باشند ...و به فرض با پاداش الله به زنان بهشتی برای زیبا ماندن و جوان ماندن و با طراوت ماندن وسیله ارضای غرایز مردان بهشتی باشند .. شما اینطور فکر میکنید ..؟ ایا ایه ای دارید ؟
...